Fotogalerie - známých osobností, které navštívili naši knihovnu a fotky z naší knihovny

Autorské čtení spisovatele Jana Svitáka - 15. ledna 2019

Spisovatel Jan Sviták napsal pro děti úspěšné knihy Pekelný advent, Čertovo kopyto a Luciferovo kopyto. Dětem povídal o práci spisovatele, jak dlouho trvá napsat knihu, co se s ní potom děje dál, než se dostane k nim - čtenářům, jak se dají míchat různé pohádkové a fantasy žánry. Literární atmosféru doplnil čtením ukázek ze svých knih a dětem odpovídal na spoustu dotazů.

Přednáška Bc. Dany Šimkové - Titanic - 13. listopadu 2018

Paní lektorka Dana Šimková nasadila kapitánskou čepici a v úterní podvečer jsme se projeli nejznámější lodí světa. Vypluli jsme po neskutečné cestě tohoto slavného parníku. Připomněla nám jeho stavbu, komplikace při vyplutí, slavné pasažéry i náraz do ledovce. Mohli jsme porovnávat skutečné události s těmi filmovými a dvě a půl hodiny zažívat neuvěřitelné osudy lidí z Titaniku.

Cestovatelská přednáška Petra Nazarova - Nový Zéland - 18. října 2018

V říjnový podvečer se sešli v knihovně příznivci cestování na přednášce o Novém Zélandu. Petr Nazarov je zkušený cestovatel a tentokrát nás všechny provedl po zemích Aotearoa, kde prožil dva roky. Jeho zkušenosti a zážitky s domorodými obyvateli doplňovaly krásná videa a fotografie.

 Pan Frajvald představuje deskové hry v knihovně - 14. června 2018

Náš host p. Petr Frajvald přijel 12. června představit dětem z družiny různé deskové hry, měl k dispozici nejprodávanější hru roku 2017 Krycí jména, velmi oblíbené Osadníky z Katanu, nebo Carcassonne a mnoho dalších. Pan Frajvald získal v roce 2016 bronz na Mistrovství světa v Osadnících z Katanu a je zárověň mistr republiky v této deskové hře. A co je vlastně důležité při hraní her? Komunikace, rozhodnost a strategie. Děti měly možnost poznat spoustu nových her, nebo si zahrát a "oprášit" ty osvědčené.

Malířská show Adolfa Dudka - 10. května 2018

Zábavné dopoledne jsme tentokrát připravili pro děti z mateřské školky Konice. 10. května přijel jejich oblíbený malíř Adolf Dudek, kterého znají z knížek a časopisu Sluníčko. Nejmenší čtenáři se vtipnou formou seznámili se skutečným ilustrátorem a jeho prací. Vyzkoušeli si sami nakreslit obrázky z klasických českých pohádek, nebo je aktivně doplňovali. Součástí vystoupení byla autogramiáda a hlavně malířův humor.

Spisovatelka Ivona Březinová spolu s ilustrátorkou Terezou Skoupilovou  - 12. dubna 2018

V současnosti nejznámější a nejčtenější spisovatelka Ivona Březinová, autorka známých knížek pro malé i velké děti, navštívila naši knihovnu spolu s ilustrátorkou Terezou Skoupilovou 12. dubna, aby dětem třetích tříd představily svoji knihu - Pojďme hrát divadlo. V knize je šest divadelních scénářů na motivy známých lidových pohádek. S úspěšnou a oblíbenou autorkou si děti vyprávěly také o tom, jak se píší knihy, nebo kolik dá práce namalovat do knížky obrázky. V závěru besedy si mohli třeťáci prohlédnout, či zakoupit autorčiny knížky a paní spisovatelka jim je ochotně podepsala.

Výstava Kláry Smolíkové - Viktorka a vesmírná dobrodružství - březen 2018

V knihovně byla během měsíce března nainstalovaná výstava ilustrací z knížky Viktorka a vesmírná dobrodružství. Komiksový seriál Kláry Smolíkové zaujal hlavně svými vtipnými stripy.

Dana Šimková na besedě pro děti o životě Marie Terezie - 15. února 2018

V únoru k nám zavítala lektorka a spisovatelka Dana Šimková, aby dětem 5. tříd přiblížila život Marie Terezie, vladařky a matky významných panovníků. Ukázala jim, jak se žilo v 18. stol., každodenní útrapy šlechtičny, dobu nepohodlné módy, složité hygieny a domluvených sňatků.

Výstava Kláry Smolíkové - Čertice Dorka - únor 2018

Prostory dětského oddělení zpestřily v únoru obrazy z knihy Čertice Dorka, ke kterým děti vyplňovaly pracovní listy a hrály hry s magnetkami.

Cestovatelská přednáška Petra Nazarova - Jižní Afrika - 24. října 2017

24. října přijel vyprávět své cestovatelské zážitky Petr Nazarov - dobrodruh a autor několika knih. Děti z 5. tříd základní školy prožívaly jeho "putování Afrikou" a "hltaly" vyprávění o několikatýdenní cestě jejími zeměmi. Vše podkreslovaly krásné fotografie a dokumentární snímky.

Beseda Jana Opatřila - Kapřík Metlík - 26. září 2017

Spisovatel a ilustrátor navštívil naši knihovnu 26. září, aby dětem z 3. a 4. tříd základní školy přiblížil četbou život v rybníku. Sám vystudovaný rybář a kamarád Jakuba Vágnera nemohl napsat jiné knížky než o kapříku Metlíkovi a jeho dobrodružstvích. Dětem v knihovně četl ukázky ze svých pohádkových knih, ukazoval ilustrace a přibližoval práci spisovatele.

Výstava Kláry Smolíkové - Vynálezce Alva - září 2017

Obdivovatelé komiksů si mohli v knihovně prohlédnout výstavu Vynálezce Alva, ke které bylo spoustu pracovních listů a omalovánek. Ty potom zdobily knihovnu celý měsíc.

Výstava Kláry Smolíkové - Bublifuk - červenec 2017

Prázdninová soutěž o bublifuk byla dopněna výstavou z časopisů Bublifuk a spoustou her.

Divadlo Malé(h)ry - 7. února 2017

Třeťáky a čtvrťáky doslova nadchl literární salón, se kterým k nám do knihovny přijely herečky z brněnského divaldla Malé(h)ry. Bára Seidlová známá jako Zubejda z pohádky - Lotrando a Zubejda, Daniela Zbytovská a Nikola Zbytovská doslova rozehrály svou hru na "příšery" pomocí zvukových efektů, podkreslených ilustracemi z autorské knížky. Nechyběl ani čaj z pravého "samovaru" a všichni se dobře bavili.

Naše knihovna