Akce knihovny

Nejoblíbenější knihu o malém "poseroutkovi" nemůžeme vynechat při našich besedách. Tentokrát se pobaví žáci čtvrtých ročníků základní školy Konice. S "poseroutkou" si budeme 20. a 22. listopadu hrát, číst, tvořit a malovat. Nebudou chybět ani poslechové ukázky z CD a děti zažijí spoustu překvapení.

13. listopadu k nám opět zavítá p. Dana Šimková. Projedeme se nejznámější lodí - TITANIKEM. Paní lektorka nasadí kapitánskou čepici a všichni vyplujeme po neskutečné cestě tohoto nejslavnějšího parníku v historii. Připomene nám jeho stavbu, komplikace při vyplutí, slavné pasažéry i náraz do ledovce. Budeme moci srovnat skutečné události s těmi filmovými.

S žáky 6. tříd základní školy si budeme vyprávět o historii komiksu, komiksových postavách a výrazových prvcích komiksu, ale hlavně si děti budou zkoušet komiks také vyrobit.

V měsíci říjnu si u nás všichni vyzkouší, zda ví o počítačích opravdu všechno. Například, který web sdružuje největší komunitu pro sdílení videí, z jakého prvku se vyrábí procesory, nebo k čemu byste použili server rajce.net? Všech 25 otázek si mohou vyzkoušet děti i dospělí.

9. října nás navštíví žáci základní školy Konice - gymnázia - primy a budeme si vyprávět o historii komiksu. Děti se dozví jeho základní prvky, sami si zkusí komiksové postavy zahrát a vyluštit pracovní listy. Poznají, že vyrobit komiks není vůbec jednoduché a že čtení komiksu není jen zábava, ale je i součástí čtenářské gramotnosti.

Zveme všechny příznivce dobrodružství a cestování na přednášku Petra Nazarova s fotografiemi a vyprávěním o cestách po Novém Zélandu.