Akce knihovny

Pro žáky pátých tříd pořádáme autorské čtení spisovatele Jana Svitáka. 15. ledna přijede dětem vyprávět o tom, jak se píší knihy, které si i sám ilustruje, jak se dají míchat různé literární žánry a přečte jim ukázky ze svých knih Pekelný advent a Čertovo kopyto.

24. ledna přijedou do naší knihovny žáci Základní školy Kladky. Dopoledne strávíme vyprávěním o zvířátkách v knížkách, pohádkách, večerníčcích i encyklopediích. Zahrajeme si spoustu her, křížovek a děti si budou vyplňovat zábavné pracovní listy, díky nim se dozví ze života zvířat spoustu zajímavostí i rekordů.

Je tu opět oblíbený kvíz, tentokrát na téma - Jak dobře znáte lidové písničky. V půjčovní dny si ho mohou vyzkoušet děti i dospělí. Za své znalosti získáte drobnou cenu.

Nový rok začínáme celoroční čtenářskou hrou pro děti. Stačí si vybrat z nabídky našich 50 knih a přečíst jich co nejvíce. Za každou přečtenou knížku a tři zodpovězené otázky, týkající se knihy, získáte "draka". Kdo bude majitelem nejvíce nasbíraných "draků" vyhrává na konci kalendářního roku knížku. Pojďte s námi prožít neuvěřitelný svět příběhů, postav a fantazie.

Zveme všechny děti i s jejich doprovodem na pohádkové odpoledne, které se uskuteční
7. prosince v 17.00 hod. v dětském oddělení knihovny. Na děti čeká spoustu pohádkových postav, budeme si hrát, tvořit, soutěžit a luštit.

Velkým vánočním kvízem začínáme předvánoční období v knihovně. Děti i dospělí si mohou vyzkoušet, jak znají vánoční tradice, zvyky a obyčeje. Za kvízové otázky jako - Co voní tiše a ochotně, v čem nosí dárky Mikuláš, nebo kdo má vlastně svátek na Štědrý den? a spoustu dalších, získají všichni malou odměnu.

Těšíme se na prvňáčky, kteří nás navštíví v úterý 27. listopadu a seznámíme je s knihovnou, půjčováním a zahrají si pohádkové bytosti s kouzelným kloboukem.

Nejoblíbenější knihu o malém "poseroutkovi" nemůžeme vynechat při našich besedách. Tentokrát se pobaví žáci čtvrtých ročníků základní školy Konice. S "poseroutkou" si budeme 20. a 22. listopadu hrát, číst, tvořit a malovat. Nebudou chybět ani poslechové ukázky z CD a děti zažijí spoustu překvapení.

13. listopadu k nám opět zavítá p. Dana Šimková. Projedeme se nejznámější lodí - TITANIKEM. Paní lektorka nasadí kapitánskou čepici a všichni vyplujeme po neskutečné cestě tohoto nejslavnějšího parníku v historii. Připomene nám jeho stavbu, komplikace při vyplutí, slavné pasažéry i náraz do ledovce. Budeme moci srovnat skutečné události s těmi filmovými.

S žáky 6. tříd základní školy si budeme vyprávět o historii komiksu, komiksových postavách a výrazových prvcích komiksu, ale hlavně si děti budou zkoušet komiks také vyrobit.

V měsíci říjnu si u nás všichni vyzkouší, zda ví o počítačích opravdu všechno. Například, který web sdružuje největší komunitu pro sdílení videí, z jakého prvku se vyrábí procesory, nebo k čemu byste použili server rajce.net? Všech 25 otázek si mohou vyzkoušet děti i dospělí.